Predlžovanie a zahusťovanie mihalníc

Vitaj v mojom svete mihalníc. Tu sa dozvieš čo sa odporúča pred aplikáciou mihalníc, čo ťa čaká počas aplikácie, ako sa následne starať o svoje nové zvodné mihalnice a aké si vlastne vybrať. Poďme nato ... :)


V mojej ponuke nájdeš: 2D, 3D ,4D a 5/6D mihalnice. U nás je známe, že väčšina dievčat pozná predlžovanie mihalníc pod názvom 3D mihalnice. Mali by sme si ale uvedomiť, že tento výraz je troška zle zaužívaný. Číslo pred D-čkom vyjadruje koľko umelých mihalníc sa lepí na jednu tvoju prírodnú mihalnicu. To znamená, že staré zaužívané " 3D mihalnice " sú v podstate klasické 1D mihalnice. Tieto 1D mihalnice sa robili z hrubých neprirodzených mihalníc. Našťastie toto už môže byť minulosť, keďže sa objavili krásne, ľahučké a prirodzené VOLUME mihalnice. Tieto mihalničky by ste nemali cítiť na oku, nesmú škriabať, pichať a bolieť. Upozorňujem nato z dôvodu, že sa mi často stáva, že dievčatá sa boja predlžovania mihalníc kvôli dávnejšej zlej skúsenosti. Pri správnej aplikácii sa nič takéto stať nemôže. Pod článkom nájdeteš fotku, kde uvidíš očividný rozdiel medzi 1D, 2D, 3D a 4D mihalniciami.
Mihalničky by ti mali v priemere vydržať 3 - 4 týždne. Výdrž samozrejme zavísí aj od tvojich mihalníc a hlavne od starostlivosti o ne. V prípade, že by sa vyskytol nejaký problém s tvojimi predĺženými mihalnicami určite ma kontaktuj! Všetko totiž má svoj dôvod a teda aj riešenie.


Pred predlžovaním mihalníc: 

- na predlžovanie mihalníc príď nenalíčená (24 hodín pred predlžovaním nepoužívaj špirálu).
- 2 dni pred predlžovaním mihalníc si nefarbi svoje mihalnice.
- ak máš kontaktné šošovky, pred predlžovaním si ich vyber. 
- keďže 24 hodín po predlžovaní mihalnice nesmú prísť do kontaktu s vodou, odporúčam ti, aby si si vlasy umyla pred tým, ako prídeš ku mne. Taktiež ani teplo zo sušičky na vlasy nerobí dobrotu na čerstvo aplikované mihalnice. Z tohto vyplýva, že počas prvých 24 hodín po predĺžení nechoď ku kaderníčke.


PRED PREDLŽOVANÍM VÁM PONÚKAM AJ TEST NA PRÍPADNÚ ALERGICKÚ REAKCIU!Tento test sa vykonáva aspoň 2 dni pred aplikáciou  mihalníc. Odporúčam hlavne v prípade, že si už niekedy mala alergickú reakciu na nejaký kozmetický produkt (napr. na pigment, peroxid vodíka, kyanoakrylát a pod.) a prípade, že mihalničky budeš mať na tvoju svadbu. Istota je proste istota:)
Test sa robí veľmi jednoducho a rýchlo - na každé oko ti nalepím 2-3 mihalnice a počkáme dva dni, či sa nejaká reakcia prejaví alebo nie :). Týmto Ťa nechcem strašiť a odplašiť od predlžovania mihalníc. Je to ako s farbami na vlasy, každí ich používa ale väčšinou nikto netestuje na prípadnú alergickú reakciu. Práve preto ti  dávam túto možnosť aby si bola pokojná a istá, že všetko bude v poriadku, a že z tvojich mihalničiek budeš mať len radosť ;)Počas aplikácie mihalníc ťa nečaká nič iné len si zatvoriť oči a relaxovať ;)
Aplikácia trvá 1,5 až 3 hodiny (závisí od vlastných mihalníc a tiež od toho aké mihalnice aplikujeme). 24 hodín po predĺžovaní: 
- vyhýbaj sa vode aj  pare v okolí očí, kým lepidlo úplne nezaschne, teda 48 hodín. (pozor pri kúpaní sa, varení, pri daždivom počasí, slzy, atď..)
- nechoď do solária ani sauny, keďže veľké teplo a vysoká vlhkosť vzduchu sa "nekamarátia" s lepidlom, kým úplne nezaschne.

Starostlivosť o mihalnice: 

- zbytočne si nešúchaj oči a viečka, ak je možné nespi na bruchu s tvárou položenou na vankúší.
- opatrne sa odličuj pleťovou vodou / micelárnou vodou. Vatový tampón sa zásadne nesmie dotknúť mihalníc. Mohla by si si ich strhnúť. Ak je potrebné použi okolo vatovú tyčinku.
- mihalnice  si pravidelne čisti aby si si  z nich odstránila nečistoty a maz (návod nájdeš nižšie)- v žiadnom prípade si mihalnice nefarbi a nepodstupuj kúru trvalej.

- nepoužívaj špirálu a ideálne ani linku
- ak si pred spaním nanášaš na tvár krém, dávaj si pozor aby si vynechala oblasť okolo očí.
- všetko čo je olejnaté škodí mihalniciam.
- ak z hociakého dôvodu si sa rozhodla, že už svoje predĺžené mihalnice nechceš neodstraňuj si ich sama (ja ti ich odstránim removerom) !! Inak si môžeš si vážne poškodiť svoje mihalnice.
- riasy si podľa potreby prečeš mäkkou kozmetickou kefkou, ktorú ti dám pri prvom predlžovaní. Kefku skladuj tak, aby sa neznečistila a aby si si tak  potom nenanášala nečistoty na riasy.


Zakázané:
- ak si si dávala aplikovať trvalú kúru na mihalnice, nemôžem ti ich predĺžiť.
- po farbení mihalníc musíš počkať 48 hodín s aplikáciu umelých mihalníc.
- ak si si dávala kozmetické tetovanie musíš počkať aspoň 1 mesiac s aplikáciou umelých mihalníc.


Návod ako si čistiť predĺžené mihalnice : 

Mihalnice si čistíme až potom, ako spoj lepidla bude úplne zaschnutý (48 hodín). Na čistenie mihalníc budeme potrebovať:
- kefku na mihalnice
- šampón na mihalnice (Môžeš nahradiť detským šampónom, ktorý neobsahuje olej. Ja osobne si ich čistím tekutým mydlom od Forever - aloe hand soap.)
- štetec
- pipetu


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára